• Kategorie
  • Szukaj
  • DŁUTA

Solidne dłuta do drewna

Motonarzędzia.com – w naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości narzędzia do warsztatu samochodowego, zakładu stolarskiego, pracowni zapalonego majsterkowicza i każdego innego miejsca, w którym pracuje profesjonalista. W tej kategorii prezentujemy dłuta do drewna – są solidnie wykonane, więc odporne na intensywną eksploatację. Są wyprodukowane z wysokogatunkowej stali, więc nie tępią się po trzech użyciach. Są doskonale wyważone i zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania więc doskonale leżą w dłoni a praca z nimi to czysta przyjemność. All Cars Auto Części – w naszym sklepie motonarzędzia.com znajdziesz wyłącznie solidnie wykonane, trwałe narzędzia dla profesjonalistów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dłuta do drewna twardego

Drewno jako surowiec możemy podzielić na dwie grupy – sprężyste i łatwiejsze w obróbce drewna miękkie (np. sosna lub świerk) oraz trwalsze, ale trudniejsze w obróbce drewna twarde takie jak dąb, heban czy drewno buku. Do obróbki drewna twardego należy używać dedykowanych narzędzi – słabej jakości dłuta szybko się stępia na takim drewnie, a dłutowanie stępionym dłutem nie jest ani proste, ani przyjemne. Dlatego do obróbki drewna twardego wybieraj dłuta z hartowaną i szlifowaną krawędzią stalowego ostrza. Takie dłuta to na przykład zestaw DYNAGRIP PRO dostępny w naszym sklepie.

Dłuta płaskie – szeroki wybór

6, 10, 15, a może 25, lub 30 mm – jakiej szerokości ostrza w dłucie potrzebujesz? Z pewnością znajdziesz je w naszym sklepie! Oferujemy dłuta płaskie w szerokiej gamie modelowej i rozmiarowej. Zakupione narzędzia dostarczymy do Ciebie tak szybko, jak to tylko możliwe – w praktyce, już za dwa-trzy dni możesz zacząć ich używać!

Dłuto dla snycerza i stolarza

Snycerstwo jest starą artystyczną sztuką rzemieślniczą polegającą na rzeźbieniu w drewnie przy użyciu dłuta. Snycerze dłutowali drewno żłobiąc w ten sposób mniej, lub bardziej złożone wzory – na przykład w formie kwiatów lub szlaczków składających się z podłużnych linii. I choć dziś snycerstwo zostało praktycznie zupełnie zachowane, to wciąż jest ono praktykowane w szczególności przez stolarzy profesjonalistów i hobbystów. Dłuto jest podstawowym narzędziem pracy każdego snycerza. W naszej ofercie znajdziesz sztukatorskie dłuta, dzięki którym ze szwajcarską precyzją wyrzeźbisz wzory tak w drewnie miękkim jak i w drewnie twardym. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, które dłuto wybrać, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – chętnie doradzimy w zakresie doboru najlepszych narzędzi!