• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze fajkowe

Klucze fajkowe – narzędzie pracy każdego fachowca

All Cars Auto Częsci - motonarzędzia.com – witamy w sklepie stworzonym przez profesjonalistów, dla profesjonalistów! Oferujemy narzędzia stworzone z myślą o wygodzie pracy użytkownika, a w tej kategorii prezentujemy klucze fajkowe, którym nie oprze się nawet najtrudniej dostępna nakrętka czy śruba. Są perfekcyjnie wyważone, dlatego doskonale leżą w dłoni. Nie pękną ani nie odegną się na śrubie, ponieważ są wyprodukowane z najtrwalszych stopów stali narzędziowej (między innymi ze stali chromowo-wanadowej). Oto klucze wyprodukowane przez takie topowe marki narzędziowe jak STANLEY, Makita, czy YATO – zapraszamy do zakupów!

Czym są klucze fajkowe przebite?

Jak odkręcić śrubę z kanciastym łbem, której nie da się uchwycić od boku? To proste – przecież wystarczy użyć jednego z kluczy do chwytu pionowego! Sytuacja jednak staje się trudniejsza, kiedy takiej śruby nie da się odkręcić chwytem pionowym. Niestety, klucze przy uchwycie pionowym mogą ślizgać się w dłoni, a fachowiec nie jest w stanie użyć odpowiedniej siły przy takim ustawieniu. Jak w takim razie sobie poradzić? Właśnie ze względu na takie sytuacje stworzono nasadowe klucze fajkowe przebite. Tego rodzaju klucze kształtem faktycznie przypominają fajkę. W praktyce nie są one przebite na wylot, ale otwór nasadowy znajdziemy na obu końcach takiego klucza. Dzięki charakterystycznemu „fajkowemu” zagięciu możemy chwycić śrubę pionowo, ale odkręcać ja tak, jak ma to miejsce przy chwycie poziomym, co pozwala na użycie większej siły. Klucze fajkowe znacznie ułatwiają montaże, demontaże oraz realizację wielu prac serwisowych czy naprawczych. Nie powinno ich zabraknąć żadnym warsztacie samochodowym czy skrzynce narzędziowej fachowca.

Klucz fajkowy a klucz nasadowy

Zarówno klucz fajkowy, jak i klucz nasadowy służy do odkręcania nakrętek kanciastych. W przypadku obu tych kluczy chwytamy nakrętkę bądź łeb śruby w pozycji pionowej. Jaka jest więc różnica pomiędzy tymi dwoma narzędziami? Klucz fajkowy jest odmianą klucza nasadowego – różnica polega na tym, że standardowy klucz nasadowy jest prosty a ten, który znajdziesz w tej kategorii, cechuje się zagiętym, „fajkowym” kształtem. Który z tych kluczy lepiej sprawdzi się w praktyce? Cytując klasyka: „to zależy”. Jedną śrubę łatwiej chwycić kluczem fajkowym, podczas gdy inną lepiej odkręcić nasadowym. Dodamy, że w naszym sklepie znajdziesz również klucze nasadowe płaskie, a także nasadowe klucze udarowe. Te ostatnie mocuje się we wkrętarce. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, który typ klucza sprawdzi się w Twoim warsztacie, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – chętnie doradzimy przy wyborze!