• Kategorie
  • Szukaj
  • OPALARKI

Opalarki dla fachowców

Rozgrzewanie oklein, opalanie poszyć kablowych, odmrażanie rur, usuwanie zużytych powłok lakierniczych – to jedynie kilka zadań, których realizacja nie obejdzie się bez solidnej opalarki. Opalarka to narzędzie generujące strumień ciepłego powietrza, dzięki czemu możemy nagrzać dany przedmiot czy powierzchnię. Temperatura strumienia powietrznego generowanego przez taką opalarkę zazwyczaj oscyluje w przedziale 50 – 700°C. Użytkownik tego elektronarzędzia może oczywiście dostosować temperaturę strumienia do własnych potrzeb. Dlatego mniej doświadczonym użytkownikom opalarek radzimy, aby zawsze zweryfikować wytrzymałość temperaturowa materiału, z którym pracujemy. W tej kategorii prezentujemy opalarki, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnym, jak i półprofesjonalnym zastosowaniu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – chętnie doradzimy przy doborze opalarki.

Bezprzewodowa opalarka akumulatorowa

Opalarki to elektronarzędzia, które z grubsza można podzielić na dwie podstawowe grupy – opalarki przewodowe i bezprzewodowe. Opalarki bezprzewodowe to inaczej opalarki akumulatorowe, czyli takie, które posiadają własny akumulator. Tego rodzaju opalarki są dostarczane w komplecie z ładowarką przeznaczoną, którą warto mieć przy sobie, jeżeli wiemy, że czeka nas wielogodzinna, intensywna praca z tym wyjątkowym narzędziem. Wypalarki akumulatorowe cechują się nieco niższą mocą od opalarek sieciowych. Z drugiej jednak strony przestrzeń robocza w ich przypadku nie jest ograniczona długością kabla, czego oczywiście nie można powiedzieć o opalarkach podłączanych do gniazdka.

Opalarka elektryczna do odmrażania rur

Choć tak wiele w ostatnim czasu mówi się o termoizolacji obiektów budowlanych, to zimą wciąż wiele osób bryka się z problemem zamarzających rur wody użytkowej. Dzieje się tak ze względu na to, że w starym budownictwie często niezabezpieczone rury montowano na ścianach zewnętrznych budynku. Zawartość takiej niezabezpieczonej izolacją rury jest bezpośrednio wystawiona na działanie niskich temperatur i może zamarznąć. W takiej sytuacji należy rozmrozić rurę, zanim lód rozsadzi ją od środka. Najlepiej sprawdza się tu właśnie opalarka – dostosuj temperaturę strumienia do tworzywa, z którego wykonana jest rura i stopniowo nagrzewaj jej zawartość.

U nas kupisz najlepsze opalarki – sklep motonarzedzia.com!

Szukasz niezawodnej opalarki do warsztatu i pracy w terenie? W takim razie koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu. Jako All Parts Auto Części – motonarzędzia.com oferujemy wyłącznie markowe opalarki, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnym, jak i przydomowym warsztacie. Śmiało więc przebieraj wśród produktów dostępnych w naszym sklepie – z tego miejsca zapraszamy do udanych zakupów!