• Kategorie
  • Szukaj
  • WKRĘTAKI

Solidne wkrętaki do warsztatu i domu

To narzędzia, których nie powinno zabraknąć w żadnej domowej skrzynce narzędziowej ani w wyposażeniu warsztatu samochodowego. Przy ich pomocy odkręcimy lub dokręcimy najpopularniejsze typy śrub. Powszechnie wykorzystuje się je w branży mechanicznej, stolarskiej, narzędziowej i praktycznie w całym przemyśle – czy już wiecie o jakich narzędziach mowa? Oczywiście o wkrętakach! W tej kategorii prezentujemy wkrętaki w różnych odmianach – a przykład krzyżowe płaskie lub precyzyjne, przeznaczone do odkręcania małych śrubek w sprzęcie elektronicznym. Są solidnie wykonane, świetnie wyważone i zaprojektowane z myślą o ergonomii użytkowania – nie tępią się na śrubie i wspaniale leżą w dłoni. Praca z takimi wkrętakami to czysta przyjemność – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wkrętaki płaskie i krzyżowe

Dwa najpopularniejsze typy wkrętaków to oczywiście wkrętaki płaskie i wkrętaki krzyżowe. Każda śruba (lub inaczej wkręt) ma dwie główne części – gwint oraz łeb. To właśnie na łbie znajdują się nacięcia, dzięki którym daną śrubę możemy dokręcić lub odkręcić. Śruby z pojedynczym, podłużnym nacięciem odkręcisz przy pomocy wkrętaka płaskiego (inaczej śrubokręt płaski). Do odkręcania śruby z krzyżowym nacięciem na łbie przeznaczony jest tak zwany krzyżak, czyli wkrętak krzyżowy zwany również śrubokrętem krzyżowym.

Wkrętaki precyzyjne do elektroniki i nie tylko

Wkrętaki precyzyjne są przeznaczone do pracy z niewielkimi wkrętami stosowanymi przede wszystkim w sprzętach AGD i RTV, komputerach oraz wielu innych sprzętach elektronicznych. Takie niewielkie wkręty stosuje się także w zegarkach – odkręcanie ich tradycyjnym wkrętakiem jest najczęściej niemożliwe ze względu na niewielkie wymiary średnicy łba śruby. Stosowanie dużych wkrętaków jest również po prostu niebezpieczne dla naprawianego sprzętu – delikatne, elektroniczne układy łatwo jest uszkodzić tak dużym narzędziem. W naszej ofercie znajdziesz wkrętaki precyzyjne płaskie, krzyżowe, a nawet nasadowe – prezentujemy je właśnie w tej kategorii!

Zestawy wkrętaków dla mechanika i majsterkowicza

Z zestawu wkrętaków ucieszy się praktycznie każdy majsterkowicz – tak hobbysta jak i fachowiec. Zestawy takie jak zestaw narzędzi wkrętakowych KRAFTFORM KOMPAKT 60KK idealnie nadają się na upominek – wszystkie zawarte w nim śrubokręty zamknięte są w estetycznym etui. Taki zestaw narzędzi jest łatwy w transporcie. Ponadto trzymanie wszystkich śrubokrętów w dedykowanym etui zapobiega ich gubieniu. Jeżeli więc zastanawiasz się nad prezentem dla mechanika lub majsterkowicza, to koniecznie sprawdź zestawy wkrętaków dostępne w naszym sklepie!