• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze do rur

Brak produktów do wyświetlenia

Klucze rurowe – najwyższa jakość

All Parts Auto Części – motonarzędzia.com zapraszamy do zakupów w naszym sklepie! W tej kategorii znajdziesz klucze rurowe, które sprawdzą się zarówno w rękach zawodowca jak i majsterkowicza hobbysty. Są solidnie wykonane i odporne na intensywną eksploatację – to markowe narzędzia, a nie tanie odpowiedniki, które odginają się i tępią na pierwszej, lepszej opornej śrubie. Dlatego nie zwlekaj – wybierz zestaw, którego potrzebujesz, a my dostarczymy go do Ciebie tak szybko, jak to tylko możliwe!

Do czego służy klucz rurowy?

Klucz rurowy to wyjątkowe narzędzie – już w pierwszej kolejności uwagę zwraca jego niecodzienny wygląd. Taki klucz ma postać rurki – nasadki do odkręcana śrub znajdują się po obu jej stronach, a otwory w centralnej części klucza są przeznaczone do włożenia w nie pokrętła-dźwigni. Przy użyciu wspomnianego pokrętła możemy obracać kluczem w lewo bądź prawo wokół własnej osi i w ten sposób dokręcać lub odkręcać śrubę, lub nakrętkę. Kluczy rurowych najczęściej używa się w sytuacji, w której odkręcenie danej nakrętki czy śruby nie jest możliwe przy użyciu żadnego innego klucza. To narzędzia do zadań specjalnych, bez których przeróżne prace montażowe lub demontażowe nie byłyby możliwe do zrealizowania.

Rurowe klucze a klucze hydrauliczne

Czasem rurowe klucze są mylone z kluczami hydraulicznymi, a to duży błąd, bo oba te terminy odnoszą się do dwóch, kompletnie różnych od siebie narzędzi. Klucz hydrauliczny w niektórych przypadkach również może być wykorzystywany do dokręcania kanciastych śrub, jednak jego podstawową funkcją jest dokręcanie i odkręcanie połączeń rurowych. Stąd też czasem, jego nazwa może być mylona właśnie z kluczem rurowym. Wspólną cechą zarówno klucza hydraulicznego jak i klucza rurowego jest natomiast oryginalny wygląd – jeżeli go poznasz, to ani jednego, ani drugiego narzędzia nie pomylisz już z żadnym innym. Klucz rurowy to rurka z nasadkami po obu stronach natomiast klucz hydrauliczny to narzędzie z uchwytem sektorowym i szczękami chwytającymi.

Zestaw kluczy rurowych w etui

Chyba każdy majsterkowicz wie, jaki irytujący potrafi być bałagan w skrzynce narzędziowej. Zgubione klucze, złączki latające po skrzynce i wkrętaki zawsze w za dużym, za małym, ale nigdy nie we właściwym rozmiarze... Raz na zawsze pozbądź się tych problemów – wybieraj zestawy narzędzi zapakowane w materiałowym etui, które bez problemu zmieścisz w swojej skrzynce narzędziowej! Zestaw kluczy rurowych w etui świetnie się prezentuje i możesz go mieć zawsze pod ręką. To koniec z sięganiem po klucze i szukaniem brakujących elementów zestawu w gąszczu porozrzucanych narzędzi – kup narzędzia w zestawie i ciesz się wygodą pracy!