• Kategorie
  • Szukaj
  • KLUCZE

Klucze mechaniczne do napraw samochodowych

All Cars Auto Części - motonarzędzia.com – w naszym sklepie znajdziesz solidnie wykonane, fachowe narzędzia dla mechaników samochodowych. W tej kategorii prezentujemy różnego rodzaju klucze mechaniczne. Starannie selekcjonujemy asortyment – dlatego oferujemy wyłącznie klucze wykonane z najtrwalszych stopów metalu. Nasze klucze nie ścierają się przy trudnej do odkręcenia śrubie, są doskonale wyważone i idealnie leżą w dłoni – to sprzęt dla profesjonalistów, który powinien znaleźć się w każdym warsztacie. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie popularne rodzaje kluczy mechanicznych – klucze dynamometryczne, oczkowe, płaskie nasadowe oraz klucze nastawne. U nas możesz je kupić zarówno na sztuki jak i w zestawach – zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!

Zestawy kluczy – kompletne wyposażenie warsztatu

Żaden mechanik nie może pozwolić sobie na to, że w jego kolekcji brakuje choćby jednego rozmiaru klucza. Dlatego jeżeli zależy Ci na kompletnym wyposażeniu technicznym warsztatu, to narzędzia kupuj kompletami – w ofercie naszego sklepu znajdziesz zestawy kluczy oczkowych, nasadowych, płasko-oczkowych oraz nastawnych. Znajdziesz również zestaw nasadek udarowych przeznaczonych do stosowania w elektronarzędziach z napędem udarowym. Dzięki takim nasadkom szybciej i bez nadmiernego użycia siły odkręcisz każdą śrubę!

Klucze nasadowe z dołączaną nasadką

Jak odkręcić śrubę, do której nie mamy bocznego dostępu? To proste – w tym celu zastosuj klucze nasadowe! Takie klucze występują w dwóch odmianach: jednoczęściowej i z dołączaną końcówką. Jeżeli mowa o wariancie z dołączaną końcówką to głównym elementem tego rodzaju kluczy jest zaokrąglona od zewnątrz nasadka z sześciokątnym otworem. Zakładkę tą mocuje się na części z rączką, czyli kluczu właściwym. Takie klucze mechaniczne są niezastąpione w każdym warsztacie samochodowym i rowerowym. Dzięki nim z łatwością dostaniemy się na przykład do śrub schowanych głęboko pod maską samochodu, a także na przykład do śruby kierownicy w rowerze.

Standardowe klucze płaskie

Klucze płaskie do śrub z łbem sześciokątnym to najpopularniejsze są najpopularniejszym typem kluczy mechanicznych. Taki typ śrub jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, lecz również meblarskim, a nawet przy produkcji niektórych sprzętów AGD. Dlatego tego rodzaju klucze znajdziemy nie tylko w warsztacie samochodowym czy rowerowym, lecz również w zakładzie stolarskim czy też w domowej skrzynce narzędziowej. Taki klucz sprawdzi się przy odkręcaniu śrub, do których mamy dostęp boczny.

Klucze dynamometryczne do dokładnego dokręcania śrub

Dokręcanie śrub kół rowerowych i samochodowych, dokręcanie śrub silnika i przykręcanie świec samochodowych – przy każdej z tych czynności niezwykle liczy się precyzja dokręcania śruby, a żadnym kluczem nie dokręcimy jej dokładniej, niż właśnie kluczem dynamometrycznym! Klucze dynamometryczne pozwalają na dokładne ustalenie poziomu dokręcenia śruby. Na tego rodzaju kluczach znajdziesz specjalną regulację, dzięki której możesz ustawić poziom dokręcenia śruby z dokładnością co do Nm.

Klucze oczkowe – klucz płaski z oczkiem

Charakterystycznym elementem kluczy oczkowych jest oczywiście oczko, które nakładamy na łeb śruby. Tego rodzaju klucze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość nałożenia oczka na śrubę i odkręcenia jej od boku na pionowo bądź płasko. W praktyce, klucze oczkowe stosuje się zarówno w warsztatach samochodowych jak i w domowych pracowniach. Przy ich użyciu skręcimy meble, dokręcimy części w rowerze, a nawet zazwyczaj odkręcimy klemy akumulatora w samochodzie. Klucz oczkowy jest również znany pod nazwą klucz płasko-oczkowy, w naszej ofercie narzędzia te możesz kupić zarówno na sztuki, jak i w kompletach. Ze względu na swoją uniwersalność, tego rodzaju klucze doskonale sprawdzą się nie tylko jako prezent dla profesjonalnego mechanika samochodowego, lecz również dla domowej złotej rączki czy mechanika hobbysty.

Regulowane klucze nastawne

Płaskie regulowane klucze nastawne przez niektórych zwane są francuzami. Skąd ta nazwa? Tego do końca nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że pomysł wmontowania regulacji do jednego z najpopularniejszych typów kluczy do śrub z prostokątnym łbem był strzałem w dziesiątkę. Dziś regulowane klucze nastawne są obowiązkowym elementem wyposażenia każdej domowej skrzynki narzędziowej. Tego rodzaju klucze stosuje się powszechnie nie tylko w branży mechanicznej czy motoryzacyjnej, lecz również hydraulicznej czy ślusarskiej. Skąd dowiedzieć się, do jakich konkretnie śrub będzie pasował wybrany model? Przed zakupem sprawdź zakres jego regulacji na stronie produktu. Podobnie jak klucze płaskie oraz klucze oczkowe, tak i klucze nastawne stosuje się do śrub, do których mamy boczny dostęp. Regulacja w takim kluczu zazwyczaj odbywa się poprzez dokręcanie elementu metalowego znajdującego się w części chwytającej klucza. To dziecinnie proste – kręcąc w jedną stronę, rozsuwamy, a w drugą zsuwamy szczęki klucza, dzięki czemu może on chwytać większą, bądź mniejszą śrubę. Zapraszamy do kontaktu – nasz dział obsługi chętnie doradzi, w razie jakichkolwiek pytań związanych z ofertą naszego sklepu!