• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze nastawne

Klucze nastawne na sztuki i w zestawach

W ofercie naszego sklepu znajdziesz klucze nastawne dla profesjonalistów i hobbystów, wyprodukowane przez czołowe światowe marki narzędziowe takie jak na przykład Stanley, Vise-Grip czy EPM. Są wyprodukowane z wysokogatunkowej stali i świetnie leżą w dłoni – praca z nimi to czysta przyjemność! Klucze z naszej oferty nie odkształcają ani nie lamią się pod wpływem użycia dużej siły i przez lata mogą pomagać w pracy każdemu mechanikowi czy majsterkowiczowi. Wszystkie klucze nastawne są przeznaczone do bocznego uchwytu i odkręcania śrub z kanciastą głowicą. Jeżeli dostęp od boku do głowicy wkręta jest niemożliwy, to spróbuj odkręcić go przy użyciu klucza nasadowego, który również znajdziesz w naszym sklepie – zapraszamy do zakupów!

Klucze nastawne – regulacja i rodzaje

Klucz nastawny to narzędzie przeznaczone do odkręcania wkrętów z kanciastą głowicą. Takiego rodzaju śruby powszechnie stosuje się w branży motoryzacyjnej, rowerowej RTV i AGD oraz w budownictwie. Takie śruby mają różną średnicę, a każdorazowe chwytanie za klucz o innym rozmiarze potrafi znacznie wydłużyć pracę i utrudnić realizację zlecenia. Dlatego w takiej sytuacji niezastąpione okazują się klucze nastawne z regulacją. Narzędzia te są wyposażone w obrotowy element – kręcenie nim zwiększa bądź zmniejsza rozwarcie szczęk klucza. Klucze nasadowe występują w kilku odmianach – ta podstawowa przypomina nieco klucz płasko-nasadowy, z ta jednak różnicą, że jest ona wyposażona w element regulujący rozwarcie szczęk. Do kluczy nastawnych wlicza się również klucze hydrauliczne. W zgodzie z nazwą stosuje się je głównie do odkręcania rur jednak również i one są często wykorzystywane przez mechaników samochodowych. Od podstawowej wersji różnią się one bocznym ustawieniem szczęk i podwójną rączką, przypominająca nieco rączkę sekatora czy nożyczek.

Klucz nastawny z gumową rączką

Każdy mechanik samochodowy wie, jak bardzo uciążliwe potrafi być odkręcanie śrub kluczem z zabrudzoną smarem bądź olejem rączką. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz klucz nastawny z rączką ze specjalnie spreparowanej gumy. To tworzywo sztuczne odporne na działanie smarów czy olejów – pokryta nim rączka nigdy nie wyślizgnie się z ręki!

Klucze nastawne – sklep Motonarzedzia.com

All Parts Auto Części - Motonarzędzia.com to miejsce stworzone przez profesjonalistów i dla profesjonalistów! Oferta naszego sklepu jest opracowywana w oparciu o potrzeby naszych klientów – właśnie dlatego znajdziesz u nas narzędzia marek uwielbianych przez fachowców na całym świecie. W skład naszej oferty wchodzą również elektronarzedzia, narzędzia ogrodowe, akcesoria motoryzacyjne, a także aparatura pomiarowa i preparaty samochodowe. To produkty dla profesjonalistów, czego najlepszym przykładem są prezentowane w tej kategorii klucze nastawne – sklep nasz jest prowadzony przez osoby, które łączy pasja do mechaniki samochodowej. Niezależnie więc od tego, czy właśnie kompletujesz wyposażenie warsztatu, czy szukasz pomysłu na prezent dla mechanika, to chętnie pomożemy Ci w poszukiwaniach!