• Kategorie
  • Szukaj
  • DYNAMOMETRYCZNE

Precyzyjne klucze dynamometryczne

All Cars Auto Części - motonarzedzia.com – witamy w miejscu, w którym znajdziesz wszystkie akcesoria, części i narzędzia niezbędne w każdym warsztacie samochodowym. W tej kategorii prezentujemy klucze dynamometryczne przeznaczone do precyzyjnego dokręcania śrub i nakrętek. Są to klucze mechaniczne, które umożliwiają dokręcenie śruby do pożądanego poziomu i z określoną siłą (tzw. „moment”). Są powszechnie stosowane przez mechaników samochodowych, serwisantów sprzętu AGD i wszelkiej maści innych fachowców, którzy precyzję stawiają zawsze na pierwszym miejscu. To koniec z przekręconymi gwintami czy za luźno dokręconymi śrubkami – wszystko, czego potrzebujesz to precyzyjny klucz dynamometryczny z naszego sklepu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jak się obsługuje klucz dynamometryczny

Na czym polega obsługa klucza dynamometrycznego? Każdy klucz nanometryczny wyposażony jest w tak zwane pokrętło mikrometryczne – dzięki niemu ustala się moment, do którego klucz ma dokręcać śrubę. Kolejna sprawa to oczywiście ustawienie kierunku kręcenia się grzechotki klucza – w zależności od tego, czy chcemy odkręcić, czy dokręcić daną śrubę. Klucz dynamometryczny to narzędzie sprzedawane w różnych wersjach – w niektórych spotkamy się na przykład jeszcze z wyborem skali jednostkowej (na przykład Nm lub in-lbs).

Klucz dynamometryczny do dokręcania kół

Klucz dynamometryczny jest powszechnie stosowany do dokręcania kół samochodowych. Producenci piast, lub felg często podają maksymalny moment dokręcania śruby i bardzo wazne jest, aby dostosowywać się do tych parametrów. Warto jednak podkreślić, że w przypadku dokręcania kół kluczem dynamometrycznym często stosowaną praktyką jest późniejsze dodatkowe dokręcanie śrub kluczem tradycyjnym, tak by maksymalnie możliwie solidnie łączyły one piastę z felgą.

Klucze dynamometryczne – pomysł na prezent dla fachowca

Naszą ofertę kierujemy zarówno do profesjonalistów jak i do hobbystów – do każdego, kto ceni sobie jakość i niezawodność stosowanych narzędzi! Klucze dynamometryczne to narzędzia, z których ucieszy się każdy majsterkowicz. Jeżeli więc szukasz pomysłu na prezent dla takiej osoby, to wybór narzędzi z oferty naszego sklepu jest strzałem w dziesiątkę. Czy jako prezent dla mechanika lepiej sprawdzi się klucz, podnośnik hydrauliczny a może jeszcze jakieś inne narzędzia warsztatowe? Jeżeli nie możesz się zdecydować na konkretny produkt, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – nasi pracownicy z ogromną przyjemnością pomogą Ci w wyborze!