• Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze trzpieniowe typu L

Do czego służy klucz trzpieniowy L

Klucz trzpieniowy L jest przeznaczony do odkręcania śrubek z kanciastym, sześciościankowym otworem, stąd też jego sześciokątny przekrój. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów kluczy imbusowych – cechuje się kształtem litery „L” i podwójną końcówką. Ze względu na specyficzny kształt klucza możemy chwycić śrubę na dwa sposoby – dłuższą, lub krótszą stroną. Wybór strony ma przełożenie na możliwości w zakresie dokręcania i odkręcania śrubki – jeżeli trzymamy stronę dłuższą, to możemy użyć nieco więcej siły, lub szybciej odkręcić oporną śrubę. Śruby imbusowe (czyli z sześciokątnym żłobieniem) są powszechnie stosowane w szerokim przekroju branż – od stolarskiej aż po mechaniczną. Dlatego klucz trzpieniowy powinien znaleźć się w każdej skrzynce narzędziowej. Jeżeli jeszcze takiego nie posiadasz, to koniecznie zaopatrz się w niego już dziś!

Klucze trzpieniowe typ L – zestawy

Wgłębienia imbusowe mogą mieć różną średnicę – dlatego śrub imbusowych nie odkręcimy każdym kluczem. Klucze trzpieniowe typ L są dostępne zarówno na sztuki, jak i w zestawach. Jeżeli aktualnie nie posiadasz żadnego klucza imbusowego, to zalecamy zakup całego zestawu. Klucze kupione w zestawie są tańsze, a ich posiadacz zyskuje pewność, że będzie w stanie odkręcić każdą śrubę.

Klucze trzpieniowe z uchwytem typu L – wygodne dokręcanie każdej śruby

Klucze trzpieniowe z uchwytem typu L lepiej leża w dłoni i nie ślizgają się przy walce z oporną, imbusową śrubą. Dlatego jeżeli szukasz klucza trzpieniowego, który pewnie leży w dłoni, to koniecznie zwróć uwagę na ten wariant. Ponadto, w naszej ofercie znajdziesz akcesoria do kluczy nasadowych takie jak na przykład końcówki imbusowe. Podpięcie takiej końcówki do klucza nasadowego może nieco ułatwić odkręcanie śruby – klucze nasadowe posiadają zazwyczaj uchwyt, dzięki któremu lepiej leżą w dłoni.

Klucze trzpieniowe L – narzędzia dla profesjonalistów

Klucze trzpieniowe są powszechnie wykorzystywane w warsztatach samochodowych, serwisach AGD, a nawet zakładach stolarskich – czyli wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja i wysoka wydajność pracy. All Cars Auto Części - motonarzędzia.com to sklep stworzony z myślą o każdym, kto ceni sobie wysoką jakość narzędzi mechanicznych. Oferujemy wyłącznie narzędzia wykonane przez firmy zaliczane do światowej czołówki producentów narzędziowych – to między innymi STANLEY, Makita, YATO. Jednym z naszych podstawowych produktów są klucze mechaniczne – dlatego znajdziesz u nas wyłącznie najtrwalsze i najsolidniej wykonane klucze nasadowe, płaskie czy trzpieniowe typu L, które prezentujemy właśnie w tej kategorii. Stanowią one jednak jedynie wierzchołek góry lodowej produktów dostępnych w naszym sklepie, dlatego jeżeli klucze trzpieniowe L nie są dokładnie tym, czego szukasz, to zapoznaj się koniecznie z pełną ofertą naszego sklepu!